تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

چه دکوراسیونی مناسب خانه شما نیست؟

دیوارها و کف خانه مهم‌اند

آسودگی، راحتی و آرامش در خانه از مواردی است که همه ما به آن توجه داریم و سبک دکوراسیون و چیدمان خانه خود را بر این اساس انجام می‌دهیم.

اگر فکر می‌کنید با خرید اشیای لوکس و گران‌قیمت می توانید به خانه‌تان جلوه داده، چیدمان زیبا و مطلوب داشته باشید و شما را خوش‌سلیقه معرفی می‌کند، سخت در اشتباهید.

اگر دیوارها و کف اتاق جلوه خوبی نداشته، کهنه به نظر برسند یا رنگ مناسبی نداشته باشند، زیبایی قسمت‌های دیگر خانه را خنثی می‌کنند، حتی اگر مبل‌، میز و تابلوهای نقاشی زیبایی در اتاق شما وجود داشته باشد.

سقف و کف خانه

نصب تابلو و وسایل تزئینی

در خانه‌های زیادی می‌توان دید که افراد فکر می کنند با داشتن دیوارهای بلند، باید وسائل تزئینی و تابلوهایشان را در ارتفاع بالا قرار بدهند.

خوب است بدانید قاب عکس، تابلوی تزئینی یا چیزهایی که دوست دارید روی دیوار خانه نصب کنید، باید روبه روی چشم قرار بگیرند، مگر این‌که فضای بالای پنجره یا کتابخانه را به این کار اختصاص داده باشید.

تناسب و رعایت اندازه تابلو ها و کالاهای دکوراتیو در دکوراسیون و چیدمان خانه از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر آن را رعایت نکنید، اتاقی نامتعادل خواهید داشت.

به‌عنوان‌مثال لوستری که نسبت به‌اندازه اتاق بیش‌ازحد کوچک باشد زیبا نیست یا اندازه وسایل صوتی تصویری که باید قبل از خرید آنها ابعاد اتاق را هم در نظر بگیرید.

نصب تابلو

زیبایی و سادگی دکوراسیون

لامپ‌های فلورسنت و LED، گرچه طول عمر بیشتری داشته و باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شوند، ولی نور سفید و تند آنها  زیبایی و جلوه رنگ‌های به‌کاررفته در اتاق را کم می‌کنند.

برای انتخاب طرح فرش، رومبلی، پرده، کاغذ دیواری و غیره را انتخاب کنیم، با گزینه‌های مختلفی روبرو می‌شویم که هرکدام زیبایی خود رادارند.

مشکل اینجاست که اگر تعداد این طرح‌ها از حد خاصی بیشتر شود، اتاق شلوغ به نظر خواهد رسید و سبکی که در ذهن داشته‌ایم در میان آن‌همه طرح و رنگ گم می‌شود و دیگر جلب‌توجه نمی‌کند.

نور در دکوراسیون

اصول چیدمان به روز

برای داشتن چیدمان به روز، منظور این است که میانه‌ رو باشید و چیزی نخرید که فقط در بازه زمانی خاصی جالب به نظر برسد و بعد از مدتی شمارا خسته کند.

مثلا یک‌ تخت خواب ساده  چوبی با رنگ قهوه‌ای تیره هیچ‌وقت از مد نمی افتد، اما آیا یک تخت دایره شکل بنفش همیشه زیبا به نظر نمی‌رسد.

آینه برای فضاهای کوچک، تأثیر جادویی در بزرگ نمایی دارد، بنابراین استفاده نکردن از آن در دکوراسیون، یک اشتباه بزرگ است.

آینه را جایی قرار دهید که نور بیشتری برای انعکاس به آن برسد.

چیدمان مناسب

بهترین روش طراحی آشپزخانه

آشپزخانه‌ خوب باید گرم، جذاب و راحت به نظر برسد، نه ‌فقط کابینت‌ها و قفسه‌ها، بلکه کل آشپزخانه باید هارمونی داشته باشد.

کابینت‌های کوتاه در آشپزخانه پر از گردوخاک شده و شما را وادار می کند وسایل غیرضروری را روی آن‌ها قرار بدهید و آفضایتان را شلوغ کنید.

ارتفاع کابینت‌ها باید متناسب با ارتفاع سقف و بیشترین فضا را برای نگهداری اجسام داشته باشند. اگر در کابینت‌ها شیشه‌ای باشد، آشپزخانه روشن‌تر و بزرگ تر به نظر می رسد.

با استفاده از کف‌ پوش‌های چوبی قدیمی و کابینت‌های براق می‌توان به آشپزخانه ظاهری ملایم و شیک داد.

از وسائل تزئینی ضدزنگ بیش از حد استفاده نکنید، آشپزخانه کوچک به نظر می رسد، بین اشیای کاربردی و تزئینی نوعی تعادل برقرار کنید.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون رنگی

اتاقی که تنوع کافی نداشته باشد، بعد از مدتی کسل‌کننده و تکراری خواهد شد. پس لازم است از رنگ‌ها و طرح‌های هماهنگ استفاده کنید، اما این لزوما به معنی انتخاب رنگ‌ها و طرح‌های مشابه نیست.

برای رنگ دادن به دکوراسیون، از کوسن‌هایی با رنگ شاد استفاده کنید تا احساس سرزندگی  در خانه‌ تان شکل بگیرد.

حذف کلی قالیچه از دکوراسیون خانه، یک اشتباه بزرگ دکوراسیونی است همان طور که انتخاب قالیچه‌ای با اندازه نامناسب و بسیار کوچک اشتباه است.

قالیچه‌ای که زیر میز غذاخوری قرار می‌گیرد باید به ‌اندازه‌ای باشد که وقتی صندلی‌ها عقب کشیده می‌شود، حتما دوپایه جلویی صندلی همچنان روی قالیچه قرار بگیرد و پای افراد زمانی که دور میز نشسته‌اند، روی قالیچه باشد.

قالیچه فضای نشیمن نیز باید از همه نظر تا نزدیکی پایه‌های جلویی مبل‌ها، کاناپه‌ها و حداقل زیر پایه جلویی آن‌ها برسد.

دکوراسیون رنگی

دکوراسیون خلوت و منظم

به‌طورکلی، هرچه دکوراسیون خانه شما خلوت ‌تر باشد، آرامش‌ بخش ‌تر خواهد بود. در انتخاب وسایل منزل فقط به زیبایی آن توجه نکنید.

لازم نیست همه وسایلی را که احساس می‌کنید زیبا هستند در دکوراسیون خانه ‌تان جای دهید چون خانه باعث شلوغی بیش‌ازحد خانه شده و شما را پریشان خواهد کرد .

به‌هم‌ریختگی و شلوغی فضا دکوراسیون شما را نازیبا کرده، فضای خانه را برای افراد خانواده پراسترس و ناآرام خواهد کرد.

در اتاق نشیمن علاوه بر زیبایی مبلمان، باید به‌ راحتی آن‌ها هم دقت داشته باشید؛ زیرا نشستن روی مبلی که راحت نیست، اعضای خانواده را برای گپ و گفت مناسب دچار احساس ناراحت‌ کننده‌ خواهد کرد.

نشیمن مناسب

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.