تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

اتاق خواب بدون تخت خواب

چیدمان اتاق خواب

یکی از ترفندهای هوشمندانه‌ برای چیدمان فضای داخلی اتاق‌خواب که گاهی به علت کوچک بودن فضای اتاق‌خواب انجام می شود، اتاق خواب بدون تختخواب است.

در اتاق خواب بدون تختخواب، اولین  و ساده ترین ایده‌ برای دکوراسیون و چیدمان مناسب، استفاده از فضای پنجره‌هاست.

کاناپه به جای تخت

کافی است طاقچه پنجره‌تان را با کوسن‌ها و تشکچه‌ها بپوشانید و فضای مناسبی برای استراحت و کتاب خواندن یا حتی گفتگو ایجاد کنید، همچنین می‌توانید از فضای زیر آن برای کتابخانه و نظم بخشیدن به سایر لوازمتان استفاده کنید.

مبلمان تاب

استفاده از مبلمان تابی در تزیین اتاق‌خواب بدون تخت ایده منحصربه‌فرد دیگری است که با کمک آن می‌توانید چهره جذابی به فضای اتاق‌خواب خود ببخشید.

مبلمان تاب بهترین ایده برای اتاق‌خواب‌های کوچک و بدون تخت است که به‌سادگی به فضای داخلی‌تان نظم و ترتیب می‌بخشند.

مبلمان تاب

گوشه‌های دیوار را فراموش نکنید، رختخواب‌هایتان را روی‌هم بچینید و روی آن را با یک ملحفه خوش‌رنگ بپوشانید.

فضای دیوار را با کوسن‌ها و بالش‌های رنگارنگ پرکنید، از فضای ایجادشده برای نشستن و استراحت لذت ببرید.

کاناپه در اتاق خواب

سبک معاصر در دکوراسیون اتاق خواب

سبک معاصر در دکوراسیون به ویژه در اتاق خواب می تواند پیشنهاد ایده آلی برای زمانی باشد که از چیدمان اتاق‌خواب خود خسته شده‌اید.

اگر احساس می‌کنید دکوراسیون اتاقتان خیلی سنتی و کسل‌کننده شده است، سبک معاصر در اتاق‌خواب، می‌تواند به طراحی شما لطافت هنری و ذوق طراحی بدهد، هرچند انتخاب لوازم و اثاثیه معاصر در اتاق‌خواب کار چندان آسانی نیست.

از مهم‌ترین ویژگی‌های سبک معاصر، انتخاب رنگ‌های محدود است. سعی کنید تا جایی که امکان دارد از توناژهای تک‌رنگ در اتاق‌خواب استفاده کنید.

دیوارها را به رنگ روشن رنگ‌آمیزی کنید. اثاثیه اتاق‌خواب مانند تخت خواب را باید به رنگ‌های تیره‌تر همچون توسی، قهوه‌ای یا مشکی انتخاب کنید تا بارنگ‌های روشن دیوارها و سقف اتاق در تضاد باشند.

چیدمان معاصر اتاق خواب

چیدمان معاصر درواقع با  تضاد رنگ‌ها معنا می شود، یادتان نرود تخت خواب و کمد دیواری را یک رنگ انتخاب کنید.

در چیدمان معاصر، ارتفاع تخت خواب و سایر اثاثیه اتاق‌خواب از ویژگی مهمی هستند که نباید از آن ها غفلت کنید.

اتاق خواب

تا جایی که امکان دارد سعی کنید از تخت‌های کوتاه استفاده کنید. لوازم و اثاثیه کوتاه باعث می‌شوند اتاق‌خواب شما سرزنده و تمیز به نظر برسد.

بهتر است کمد دیواری‌ها را از کف اتاق تا سقف امتداد ندهید. با این کار فضای اتاق‌خواب شما بسیار کوچک و خسته‌کننده به نظر می‌رسد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.