تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

چیدمان انواع مبل در اتاق پذیرایی مربع و مستطیل

چیدمان مبل در اتاق پذیرایی

چیدمان مبل در اتاق پذیرایی با توجه به ابعاد و شکل فضای مورد نظر شما انجام می شود، چیدمان و دکوراسیون مبل ال یا استیل یا سلطنتی در اتاق پذیرایی مربع و مستطیل باید براساس اصول خاصی انجام شود.

برای داشتن فضایی زیبا و دلنشین در خانه باید به چیدمان خانه توجه بیشتری داشته باشید، مثلا وجود یک ستون یا فضای غیرکاربردی در وسط آشپزخانه، اتاق پذیرایی یا نشیمن می تواند شما را دچار دردسر کند.

شما برای هر نوع سبک دکوراسیونی در فضای کوچک یا بزرگ، باید یک نقطه کانونی مانند تلویزیون، تابلو نقاشی یا قاب عکس، شومینه، قفسه دیواری یا یک پنجره را در نظر بگیرید و براساس آن مبل ها را بچینید.

نحوه چیدن مبل و میز جلو مبلی در اتاق پذیرایی باید طوری باشد که فضایی صمیمانه ایجاد کنید و مبله ها از یکدیگر فاصله زیادی نداشته باشند و در عین حال رفت و آمد برای افراد همراه با دردسر نباشد.

چیدمان مبل در اتاق پذیرایی

چیدمان مبل در اتاق پذیرایی مربع

برای طراحی دکوراسیون  و چیدمان مبل در اتاق پذیرایی مربع شکل بهتر است از رنگ های هماهنگ و یک دست استفاده کنید.

اگر فضای مورد نظر شما کوچک است برای جذابیت بیشتر، طراحی نورپردازی را در اتاق پذیرایی مربع مورد توجه قرار دهید.

برای چیدمان مبل در اتاق پذیرایی مربع می توانید خودتان نقطه کانونی به وجود بیاورید و آن را روی دیوار مجاور درب در نظر بگیرید.

طراحان و دکوراتورها معمولا تاکید زیادی روی تقارن برای چیدمان مبل دارند، مثلا کاناپه یا مبل راحتی را در وسط قرار داده و صندلی یا مبل تک نفره را در دو طرف بگذارید.

در فضای مربع شکل، خطوط برجسته ترند و همه چیز تقارن دارد، برای انعطاف در فضا و ایجاد صمیمیت، بهتر است از میزهای جلو مبلی گرد یا بیضی استفاده کنید.

چیدمان-مبل-در-اتاق-پذیرایی-مربع

چیدمان مبل در اتاق پذیرایی مستطیل

برای زیبایی و چشم نوازی بیشتر در چیدمان مبل در اتاق پذیرایی مستطیل می توانید فضا را تفکیک کرده و ست مبل را در یک طرف به شکل مربع بچینید و طرف دیگر اتاق میز غذاخوری را قرار بدهید.

استفاده از پاف و میزهای بزرگ جلو مبلی برای ایجاد نقطه کانونی و چیدمان مبل به شکل مربع در فضاهای مستطیل شکل کمک می کند.

برای فراهم کردن هارمونی لازم در دکوراسیون داخلی منزل، می توانید رنگ، طرح و سبک میز غذاخوری را با چیدمان مبل در اتاق پذیرایی مستطیل ست کنید.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

قرار دادن دو کاناپه در دو طرف و مبل تک نفره در وسط به شما کمک می کند تا بیننده را همسو با فرم مبل در اتاق پذیرایی مستطیل کنید و تاکید روی عناصر دکوراسیونی در مرکز اتاق باشد.

برای چیدمان مبل در فضای مستطیل کوچک بهتر است از یک کاناپه دو نفره و دو مبل تک نفره استفاده کنید که دارای ساختاری ظریف و کوچک باشند.

چیدمان مبل در اتاق پذیرایی مستطیل

چیدمان مبل ال 

خانه های کوچک با سبک مدرن یا مینیمالیستی فضایی خلوت و ساده دارند و نصب یک قاب بزرگ روی دیواری که با کاغذ دیواری پوشانده شده چیدمان مبل ال را تکمیل می کند.

کوسن های رنگارنگ، میزهای کوتاه و لوازم دکوری ساده را با مبل ال در اتاق پذیرایی هماهنگ کنید و از آباژورهای ظریف در گوشه دیوار غافل نشوید.

برای قرار دادن مبل ال در اتاق پذیرایی چند روش وجود دارد، می توانید قسمت کوچک مبل را به کاناپه وصل کنید و مبل های تک نفره روبه روی مبل ال قرار دهید.

این تصور وجود دارد که استفاده از میز عسلی و قرینه سازی کاناپه فضا را یکنواخت می کند، بنابراین از یک جلو مبلی بزرگ در چیدمان مبل ال بهره مند شوید.

شما می توانید قسمت های تشکیل دهنده مبل ال را گاهی به شکل متصل و گاهی به شکل جدا قرار دهید، قسمت کوچکتر را در عرض و قسمت بزرگتر را در طول اتاق بچینید.

چیدمان مبل ال در اتاق پذیرایی

دکوراسیون اتاق پذیرایی با مبل استیل

اگر اتاق پذیرایی شما بزرگ نیست، برای دکوراسیون با مبل استیل یا کلاسیک از مدل های ساده استفاده کنید تا فضای شما را کوچک تر جلوه ندهد.

ایجاد تعادل و توازن در دکوراسیون اتاق پذیرایی با مبل استیل حس خوشایندی در افراد ایجاد کرده و فضایی آرامش بخش خلق می کند.

معمولا دکوراسیون اتاق پذیرایی با مبل استیل فضای بزرگ نیاز دارد، سعی کنید میزهای عسلی و سایر عناصر موجود هماهنگی کامل با مبلمان شما را داشته باشند.

برای چیدمان مبل استیل در دکوراسیون اتاق  پذیرایی اگر ست 7 یا 9 نفره است، به صورت های مختلفی انجام می شود.

شما می توانید به شکل مربعی، نیم دایره، قرینه، ال یا حتی به صورت ناهماهنگ دکوراسیون اتاق پذیرایی با مبل استیل را انجام دهید.

یک فرش با ابعاد مناسب در اتاق پهن کنید، در قسمت بالایی آن کاناپه سه نفره و رو به روی آن، کاناپه دو نفره را بگذارید، بین آنها را با صندلی های تک نفره پر کنید و میزهای عسلی را بین صندلی های مهمان و مبل تک نفره بگذارید.

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-با-مبل-استیل

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.