تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

کاربرد درب کشویی و ریلی اتاق خواب مدرن

درب کشویی اتاق خواب

درب کشویی اتاق خواب یکی از مدل های درب داخلی هستند که مزیت های زیادی دارد. انواع درب ریلی آکاردئونی برای اتاق خواب مدرن مناسب بوده و قیمت درب کشویی براساس متریال، یراق آلات و ابعاد محاسبه می شود.

یکی از مزایای درب کشویی نسبت به انواع لولایی این است که دارای بافت، طرح و جنس متنوع است و برای نمای اتاق خواب بسیار تاثیرگذار و جذاب است.

درب کشویی قابلیت هماهنگی با سایر اجزای دکوراسیونی را دارد و اگر رنگ و طرح آن متناسب با سبک دکوراسیونی انتخاب شود، به یکی از زیباترین عناصر دکوراتیو در خانه تبدیل خواهد شد.

یکی از مزایای کاربردی درب کشویی اتاق خواب این است که فضای کمی اشغال می کند و راهکار مناسبی برای جداسازی فضا محسوب می شود.

درب کشویی اتاق خواب دو سبک کلاسیک و مدرن داشته و درواقع درب های بلندی هستند که درون دیوار قرار گرفته و به عنوان درب مخفی، جلوه خاصی به دیوار و مبلمان خانه می بخشند.

درب کشویی اتاق خواب

درب ریلی اتاق خواب

درب ریلی اتاق خواب یکی از مدل های درب داخلی خانه محسوب می شود که متناسب با سبک دکوراسیون مدرن بوده و طرفداران زیادی دارد.

ساختار درب ریلی اتاق خواب این گونه است که معمولا یک لنگه روی ریل حرکت می ‌کند و به این شکل باز و بسته می شود که عملکرد آن هم دستی و هم اتوماتیک است.

هر دو مدل درب‌ اتوماتیک یا دستی اغلب از جنس شیشه به صورت مات، شفاف، سند بلاست یا مشجر دارای نقش و نگار بوده کاربردهای گوناگون در بخش های مختلف خانه دارند.

درب‌ کشویی ریلی اتاق خواب که با دست باز می ‌شوند یک نکته منفی دارند و اینکه باز و بسته کردن آنها برای کودکان و سالمندان کمی سخت است.

استفاده از درب ریلی اتاق خواب صرفا برای جداسازی دو فضا نیست و می تواند به شکلی طراحی شود که بخشی از دکوراسیون اتاق باشد.

درب ریلی اتاق خواب

بیشتر بخوانید
۱ از ۸۷

قیمت درب کشویی اتاق خواب

قیمت درب کشویی را براساس ابعاد، متریال و یراق آلات به کار رفته در آن محاسبه می کنند و این نوع درب معمولا برای کمد دیواری، درب اتاق و درب سرویس بهداشتی کاربرد دارد.

اگر متریال از جنس شیشه، چوب، نئوپان، پی وی سی و آلومینیوم یا ترکیبی از این ها باشند، محاسبه قیمت درب کشویی برحسب قیمت هرکدام از این مصالح تعیین می شود.

برای محاسبه قیمت درب کشویی انواع مدل های شیشه ‌ای، آکاردئونی و تاشو، درب کشویی پنهان شونده و درب کشویی دوتایی براساس نوع کاربری، درب ورودی، درب بالکن و غیره در نظر گرفته می شود.

درب آکاردئونی

درب آکاردئونی نوع دیگری از درب‌ کشویی است که از جنس پی وی سی و بسیار سبک بوده، قابلیت جا به جایی آسانی دارد و قیمت این درب کشویی کمی پایین تر است.

با توجه به قیمت درب‌ کشویی یا مدل های درب آکاردئونی و انواع دیگر، می توانید بخش ‌هایی را که ترجیح می دهید در معرض دید نبوده، فضای دنجی باشد، با این نوع درب دکور کنید.

قیمت-درب-کشویی

درب اتاق خواب مدرن

معمولا درب‌ کشویی را از چوب یا MDF با رنگ ها و طرح های مختلف می سازند و برای درب اتاق خواب مدرن کاربرد بیشتری دارد.

انتخاب رنگ درب اتاق خواب مدرن به رنگ دیوار و کف بستگی دارد و با توجه به طراحی، می توان به رنگ دیوار یا یکی دو درجه روشن ‌تر یا تیره ‌تر از دیوار یا کاملا در تضاد با رنگ دیوار رنگ آمیزی شود.

شما می توانید درب اتاق خواب مدرن را تماما با آینه بپوشانید و با طراحی منحصر به فرد و بازتاب نور و رنگ، در فضاهای کوچک دکوراسیونی جذاب، دلباز و شیک ایجاد کنید.

در برخی خانه ها که اتاق خواب مستر مدرن طراحی شده است برای تفکیک فضای  حمام و سرویس بهداشتی از درب کشویی شیشه ای یا آینه ای استفاده می شود.

یکی از مدل های مناسب درب اتاق خواب مدرن درب آکاردئونی است که نازک بوده و ممکن است خیلی خوب بسته نشود، بیشتر برای جدا کردن فضا مانند پارتیشن گزینه زیبا و متفاوتی است.

درب-اتاق-خواب-مدرن

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.