تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

کتابخانه

کتابخانه

کتابخانه

اینکه کتابخانه در هر خانه چه جایگاهی دارد و تا چه حد در چیدمان و طراحی دکوراسیون می تواند تاثیر گذار باشد، سوالی است که برای طراحی و نوع دکوراسیون نیاز است.

کتابخانه می تواند به دو شکل قابل حمل و نقل و ثابت در خانه طراحی و ساخته شود. اندازه کتابخانه شما بستگی به مساحت و فضای خانه و در وهله دوم به تعداد کتاب های شما دارد.

داشتن کتابخانه مناسب نه تنها موجب نظم دادن به کتاب هایتان است بلکه به‌عنوان یکی از اجزای دکوراسیون با کمی خلاقیت، زیبایی و جلوه خاصی به دیوار خانه می‌دهد.

دکوپارتمان در این زمینه با ارایه چند ایده جالب برای خانه شما کتابخانه‌های دوست‌داشتنی پیشنهاد می‌کند.

برخی فضاهای بی استفاده در خانه مانند بین دو دیوار و فضای راه پله، می‌تواند مکان مناسبی برای کتابخانه باشد. می‌توانید از شکل متعارف خارج شده و کتابخانه‌های خاص داشته‌باشید.

اگر فضای بزرگتری در اختیار دارید می‌توانید شکل مناسب تری برای کتابخانه خود اختصاص بدهید.

کتابخانه

طراحی کتابخانه

طراحی کتابخانه به شکل متحرک این ویژگی را دارد که شما می توانید در هر جای خانه که احساس می کنید مناسب تر است قرار بدهید.

طراحی کتابخانه ثابت می تواند یکی از روش های به کارگیری فضاهای مرده خانه مثلا زیر پله یا کنج خانه، ورودی یا راهرو باشد.

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که برای قرار دادن کتاب های خود در جای مناسب ترجیح می دهید، از قفسه ها و شلف های مدرن استفاده کنید و چیدمان خانه را امروزی تر جلوه دهید.

طراحی کتابخانه

کتابخانه مدرن

کتابخانه مدرن عنصری است که دکوراتورها معتقدند برای خانه ها و فضاهای کوچک کاربرد دارد و لزوما نباید از کتابخانه های بزرگ استفاده کرد.

کتابخانه مدرن شامل طراحی های خاص برای آپارتمان های کوچک است تا شما بتوانید کتاب های خود را نگهداری کرده و در دسترس نیز قرار بدهید.

اگر در خانه شما کمدی وجود ندارد، بهتر است از کتابخانه مدرن یا قفسه های ظریف و کوچک استفاده کنید تا از فضا استفاده بهینه بکنید.

کتابخانه مدرن

کتابخانه دیواری

کتابخانه دیواری یکی از راهکارهای خلاقانه است تا شما بتوانید فضای مناسبی را در خانه کوچک برای کتاب های خود فراهم کنید.

کتابخانه دیواری باید طوری انتخاب و طراحی شود که با مبلمان و اثاثیه دیگر خانه تناسب داشته و محیطی ناهماهنگ و نازیبا ایجاد نکند.

برای ساخت کتابخانه دیواری دقت کنید اندازه و جنس آن نیز با اجزای دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد.

اگر فضای اختصاصی برای کتاب خوانی در خانه وجود ندارد، می توانید جای کتابخانه را در خانه بسته به اینکه چقدر اهل مطالعه هستید انتخاب کنید.

اگر اناق نشیمن را به این کار اختصاص دهید قطعا کتاب ها بیشتر در دسترس بوده و برای خواندن آنها وسوسه خواهید شد.

 

کتابخانه دیواری

تصاویر کتابخانه