تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

کمد

کمد

کمد دیواری

کمد دیواری یکی از ایده های خوب طراحی در اتاق های خانه است و می تواند مورد مناسب و تاثیرگذار در تغییر و بازسازی منزل باشد.

کمد دیواری برای اتاق های کوچک و آپارتمان های با متراژ کم بسیار کاربردی و ضروری است، چون می تواند از شلوغ شدن اتاق جلوگیری کند.

کمد دیواری

کمد لباس

کمد لباس برای آویزان کردن یا نگهداری لباس و وسائلتان، فضای زیادی را اشغال نمی کند و حتی می تواند به عنوان یک عنصر موثر در دکوراسیون شما استفاده شود.

کمد لباس را باید در اتاق خواب یا اتاق هایی که کمتر تردد دارید قرار دهید تا فضایی برای تعویض لباس داشته باشید.

برای خرید یا سفارش ساخت کمد دیواری باید دقت و حساسیت لازم را به خرج دهید چون قابل تغییر نبوده و سال های زیادی مهمان خانه شما خواهد بود.

کمد لباس

طراحی کمد دیواری

طراحی کمد دیواری را با در نظر گرفتن چند نکته انجام بدهید؛ باید در نظر بگیرید کمد برای نوزاد، کودک، نوجوان یا بزرگسال بوده و اینکه او محصل است و کاربری کمد برای برخی وسائل آموزشی اوست.

برای طراحی کمد دیواری علاوه بر شکل ظاهری باید به فضا و ابعاد مورد نیاز و همچنین هماهنگی رنگ با دیوار ومبلمان خانه توجه داشته باشید.

در طراحی کمد، با طبقه بندی و کشو فضایی برای جای کتاب ها و جای آویز لباس و در صورت وجود فضا قسمت هایی برای تفکیک کیف و کفش یا کراوات و غیره نیز می توان در نظر گرفت.

طراحی کمد دیواری

کمد دیواری مدرن

کمد دیواری مدرن از جنس ام دی اف ولی های گلاس با روکشی براق و زیبا است و می تواند با طراحی خاص سبک مدرنی به دکوراسیون خانه شما بدهد.

کمد دیواری مدرن را با متریالی مانند شیشه یا آینه می توان طراحی کرد چون قفسه ها و فضای داخل آن همراه با رفلکس نور یا نورپردازی فانتزی جلوه خاصی خواهد داشت.

استفاده از کمد دیواری با روکش های گلاس برای فضاهایی که از نور کمتری برخوردارند مناسب است، چون به دلیل براق بودن باعث انعکاس و بیشتر شدن نور در آن فضا می شوند.

در طراحی کمد برای زیبایی بیشتر درهای آن از چرم دوزی و آینه قدی نیز استفاده می شود که بستگی به سبک دکوراسیون و نوع سلیقه شما دارد.

کمد دیواری مدرن

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی در اتاق خواب ها یا فضاهای کوچک کاربرد دارد چون برای باز و بسته شدن درهای آن فضای اتاق را اشغال نمی کند.

پیشنهاد دکوپارتمان برای در کمد دیواری استفاده از درهای آکاردئونی است که در چارچوب جمع شده و برای فضاهای کوچک مناسب است.

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ممبران

اگر شما طرفدار سبک کلاسیک هستید می توانید از کمد دیواری ممبران استفاده کنید ولی یادتان باشد این سبک با بقیه عناصر دکوراسیون خانه مطابقت داشته باشد.

کمد ممبران

رنگ کمد دیواری

رنگ کمد دیواری یکی از المان های مهم در دکوراسیون داخلی است و بهتر است با مبلمان اتاق خواب هماهنگ باشد.

رنگ کمد دیواری روشن برای فضاهای کوچک مناسب تر است چون رنگ روشن موجب می شود فضای شما بزرگ تر جلوه کند.

رنگ کمد دیواری

تصاویر کمد