تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

کولر گازی بهتر است یا اسپلیت؟

انواع کولر گازی

انواع کولر گازی ابزاری برای تهویه مطبوع با قابلیت سرمایش و گرمایش هستند، اسپلیت و کولر گازی پرتابل معمولا کم صدا یا بی صدا بوده، در انواع و اشکال مختلف، در خانه نصب می شوند.

مدل پنجره ای بیشتر برای آپارتمان های کوچک کاربرد دارد و بهتر است داخل یک قاب محکم قرار داده و به وسیله چند بازوی محکم، در محل مورد نظر نصب شود.

کولر به سیستم تبرید مجهز بوده و شامل کمپرسور، کندانسور و شیر کنترل است و شما می توانید از انواع مختلفی مانند کولر گازی پنجره ای، اسپلیت کولر گازی قابل حمل و کولر گازی مرکزی استفاده کنید.

برای بازدهی بهتر و بالا بردن راندمان کاری کولر باید سالی یک بار آن را سرویس کنید، ابتدا مواردی را مانند اختلاف دمای ورودی و خروجی، آمپر کمپرسور، فن  کولر، صدا یا لرزش غیرعادی، دمای لوله ها، هرگونه یخ زدگی وجود رطوبت روی کولر و اتصالات آن، تغییر در ولتاژ ورودی کنترل کنید.

محل نصب کولر باید جایی باشد که هوا به راحتی خارج شود، خروجی  و ورودی های دستگاه نباید مسدود شده باشد. فضای مورد نظر برای نصب کولر باید تحمل وزن کولر را داشته باشد و از تابش مستقیم نور خورشید به دور باشد.

برای نصب انواع کولر گازی در فضای داخلی به موارد مهمی مانند ارتفاع، ضخامت دیوار، مسیر عبور سیم ها و کابل های برق خانه و همچنین محل کلید و پریز دقت داشته باشید.

کولر گازی یا اسپلیت

اسپلیت

اسپلیت در مدل های دیواری و سقفی وجود دارد که قابلیت سرمایشی و گرمایشی دارد، تفاوت مهم آن با نوع گازی، میزان مصرف انرژی است که با برچسب راندمان انرژی روی دستگاه، میزان بازدهی کولر را مشخص می شود.

نصب اسپلیت برای همه بخش های خانه امکان پذیر و قابل اجراست، این سیستم سرمایشی و گرمایشی به ترموستات دمایی و فیلترهای چندگانه تصفیه هوا مجهز است.

باید بدانید سرویس و تعمیر کولر اسپلیت با گارانتی و خدمات پس از فروش، توسط نمایندگی های رسمی شرکت های تولید کننده انجام می شود.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۰

انواع کولر گازی و اسپلیت بر اساس سیکل تبرید تراکمی کار می کنند. شما قبل از انتخاب مدل ‌های کولر یا اسپلیت‌ به تک فاز بودن یا سه فاز بودن برق مصرفی آن توجه داشته و آمپر برق مصرفی آن را با آمپر کنتور برق ساختمان خود مقایسه کنید.

اسپلیت با نوع عملکردی که دارد، هوای خنک و دلپذیری را در کمترین زمان لازم  برای افراد تامین می کند و در بین مصرف کنندگان محبوبیت بیشتری دارد.

اسپلیت

اسپلیت ایستاده با استفاده از برق سه فاز در سالن ها و فضاهای بزرگ کاربرد دارد و مانند اسپلیت دیواری دارای پنل بیرونی یا کندانسور است.

اسپلیت نسبت به کولر آبی دارای خنکی مطبوع تر، امکان تصفیه هوا و جذب ذرات و آلودگی های معلق در هوا را داشته و به سرعت دمای دلخواه را ایجاد می کند.

اسپلیت با طراحی شیک و زیبا، برای آب و هوای گرم، شرجی و مرطوب مناسب است و به مصرف صدها لیتر آب در روز نیاز ندارد.

امکان تنظیم دمای هوای خنک خروجی و تامین گرما در برخی مدل ها را دارد و نسبت به انواع کولر گازی با عملکردی بی صدا به کانال کشی نیاز ندارد.

کولر-گازی-ایستاده

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل نیازی به نصب، لوله کشی و پنل کندانسور بیرونی ندارد. ساختاری شبیه کولر گازی پنجره ای دارد، با این تفاوت که قابل حمل و نقل بوده و در هر بخشی که بخواهید نصب می شود.

در کولر گازی پرتابل باید هوای کندانسور از طریق لوله پلاستیکی قابل انعطاف به بیرون هدایت شود و این دستگاه بیشتر در فضاهای کوچک و اتاقک های 30 متری کاربرد دارد.

انواع کولر گازی پرتابل به ریموت کنترل و چرخ مجهز بوده و قابل حمل و نقل است، مدل های گرمایشی آن برای تولید گرما از هیتر برقی استفاده می شود.

کمپرسور و دیگر قطعات این دستگاه مانند کندانسور، اپراتور و فن در یک مجموعه است که در حالت سرمایشی گرمای موتور از طریق لوله خرطومی پشت دستگاه به بیرون منتقل می شود و برای فضاهایی که امکان نصب اسپلیت وجود ندارد، گزینه خوبی است.

کولر-گازی-پرتابل

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.