تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

گچبری

گچ بری ساختمان

گچ

گچ، یکی از مصالح پرکاربردی است که ایرانیان آن را از قدیم تا کنون در ساخت و ساز به کار می برند و طرفداران زیادی دارد.

گچ به عنوان یک مصالح سنتی ساختمانی در بین سازندگان ایرانی و مردم همچنان محبوبیت داشته و بخشی از هنر معماران را به نمایش می گذارد.

کاربرد گچ بیشتر برای سطوح داخلی دیوارها و سقف ساختمان  است که سطحی صاف برای رنگ آمیزی خوب فراهم شود، همچنین برای نماسازی‌های داخلی نیز گچ گزینه مناسبی است.

ساخت اجزای پیش ساخته گچ و گچبری داخلی ساختمان، برای داشتن سقف‌های طاق ضربی یا تیغه چینی‌های داخلی، به عنوان ملات چسباننده آجرها، از موارد کاربرد گچ است.

گچبری در ساختمان

گچبری در ساختمان انواع گوناگونی دارد و یکی از هنرهای مرتبط با معماری در طراحی سقف، ستون و بخش های مختلف خانه، محسوب می شود.

گچبری در ساختمان معمولا کاربردهای زیادی داشته و در بخش های مختلف از جمله سقف، ستون، شومینه، آرک، نما به شکل سنتی یا مدرن دیده می شود.

گچ بری ساختمان

انواع گچبری

گچبری سنتی

هنر گچبری در واقع نقوش برجسته ای است که با اشکال و زوایای مختلف در گذشته به شکل سنتی و به دستان هنرمندان گچ بر انجام می شد، اما امروز ماشینی و پیش ساخته در خدمت صنعت ساختمان درآمده است.

در گچبری، ریزه کاری و خلاقیت وجود دارد که در خانه ها، هتل ها، رستوران ها و سایر اماکن همچنان جذابیت داشته و ارزش خاصی به دکوراسیون می دهد. گچ بری سنتی

گچبری مدرن

در گچبری مدرن، گچ بری پلی استایرن جایگزین گچ شده و به علت سبک بودن و قابلیت شستشو، تنوع رنگ و سرعت نصب در تزئینات داخلی طرفداران بی شماری دارد.

سبک معماری دلخواهتان هرچه که باشد، استفاده از گچبری می تواند تحول خاصی در دکوراسیون خانه یا محل کارتان ایجاد کند.

بیشترین کاربرد گچبری روی سقف است که با انتخاب لوستر مناسب و نورپردازی خوب می توانید جلوه ای هنری و فانتزی به فضای خانه یا محل کارتان بدهید.

با توجه به سلیقه تان و استفاده از طرح های زیبا و جذاب گچبری، معماری و دکوراسیون باشکوهی را در خانه یا محل کارتان ایجاد کنید.

در گچبری مدرن استفاده از تنوع رنگ متناسب با بقیه اجزای دکوراسیون خانه محیطی دلنشین و شاد ایجاد می شود و ایده خوبی برای تغییر و بازسازی در محل سکونت و کارتان است.

گچ بری مدرن

تصاویر گچبری