تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

5 ایده جالب دکوراسیون در اتاق پذیرایی

دکوراسیون در اتاق پذیرایی

دکوراسیون در اتاق پذیرایی برای اغلب افراد از درجه اهمیت زیادی برخوردار است، انتخاب مبل در دکوراسیون اتاق و رنگ در دکوراسیون اتاق پذیرایی و شومینه در اتاق پذیرایی باید با دقت بیشتری باشد.

موارد مهم در دکوراسیون داخلی پس از انتخاب سبک، جنس، طرح و رنگ مبل، نوع چیدمان آن و سایر لوازم دکوری است که سعی کنید هماهنگ و براساس ابعاد فضای مورد نظر انجام شود.

نوع، رنگ و طرح کفپوش و دیوارپوش از موارد دیگری هستند که باید در دکوراسیون خانه مورد توجه قرار بگیرند. برای انتخاب مناسب به میزان نور ورودی و رنگ دلخواهتان دقت داشته باشید.

فرش یکی از عناصر زیبا و تاثیرگذار در دکوراسیون اتاق پذیرایی است، به اندازه، طرح و رنگ آن دقت داشته باشید تا با مبلمان هارمونی مطلوبی ایجاد شود.

دکوراسیون در اتاق پذیرایی برای اغلب افراد از درجه اهمیت زیادی برخوردار است

تلویزیون، شومینه و پنجره عناصری هستند که می توانید آنها را به عنوان نقطه کانونی  در نظر گرفته و براساس آنها مبل ها را بچینید.

اگر دیوار، سقف و کف اتاق را با رنگ های خنثی یا روشن پوشانده اید، برای تاثیرگذاری و زیبایی بیشتر، از پرده و مبل با رنگ تیره استفاده کنید.

نصب قاب عکس یا نقاشی هنری روی دیوار ایده خوبی است، به شرطی که براساس سبک دکوراسیون اتاق پذیرایی نوع و رنگ قاب یا نقاشی را مدرن یا کلاسیک انتخاب کنید.

استفاده از شلف و قفسه های دیواری یا انواع پارتیشن می تواند دکوراسیون اتاق پذیرایی شما را چشم گیر و منحصر به فرد کرده، برای قرار دادن ظروف دکوری و همچنین گل و گیاه سرسبزی و طراوت را به خانه بیاورید.

موارد مهم در دکوراسیون اتاق پذیرایی پس از انتخاب سبک، جنس، طرح و رنگ مبل، نوع چیدمان آن و سایر لوازم دکوری است

مبل در دکوراسیون اتاق پذیرایی

از آنجا که اتاق پذیرایی مهمترین بخش خانه محسوب می شود، افراد بهترین مبل و عناصر دکوری را برای این بخش از خانه در نظر می گیرند.

رنگ مبل در دکوراسیون اتاق پذیرایی تاثیر زیادی دارد و شما می توانید با داشتن یک تم دلخواه، براساس سلیقه تان انتخاب کنید. در کنار ست مبل از پاف، میز جلو مبلی، میز عسلی هم استفاده کنید.

در طراحی مدرن می توانید از انواع متنوع صندلی یا نیمکت مانند صندلی معلق یا تابی، صندلی راحتی و نیمکت چوبی با بافت و طرح و رنگ مختلف استفاده کنید.

مبل-در-اتاق-پذیرایی-رنگ مبل در دکوراسیون اتاق پذیرایی تاثیر زیادی دارد

جنس و متریال مبل باید با سایر عناصر دکوراسیونی اتاق پذیرایی همخوانی داشته باشد. بافت و طرح پارچه مبل شلوغ و رنگارنگ معمولا با پرده یا فرش ساده و تک رنگ ست می شود.

نوع چیدمان مبل اتاق پذیرایی می تواند به چند شکل یو، ال یا گرد باشد که براساس فضای مورد نظر و نوع طراحی داخلی اجرا می شود.

برای داشتن دکوراسیون زیبا و شیک، بد نیست به اندازه مبل اتاق پذیرایی دقت داشته باشید و برای فضای کوچک از مبل های بزرگ و سلطنتی استفاده نکنید.

هرچقدر چیدمان اتاق پذیرایی خلوت، ساده و مرتب باشد، حس آرامش بیشتری را ایجاد خواهید کرد، بنابراین مبل های تک نفره کوچک، سبک و ظریف گزینه های خوبی برای خانه کوچک شما هستند.

بیشتر بخوانید
۱ از ۸۷

مبل-در-اتاق-پذیرایی- هرچقدر چیدمان اتاق پذیرایی خلوت، ساده و مرتب باشد، حس آرامش بیشتری را ایجاد خواهید کرد

رنگ در دکوراسیون اتاق پذیرایی

رنگ در دکوراسیون اتاق پذیرایی شامل همه فاکتورها و عناصر موجود می شود، ازجمله رنگ دیوار، سقف، کف و بهتر است هماهنگی در این عناصر ایجاد کنید.

اگر طرفدار رنگ های روشن و خنثی هستید، گزینه خوبی است برای اتاق پذیرایی کوچک و می توانید مبل و پرده را نیز با رنگ شاد انتخاب کنید.

ترکیب رنگ و کاغذ دیواری یا دیوارپوش نقش و نگار لوکسی ایجاد می کند و برای برجسته شدن رنگ ها در فضا می توانید  تابلوی بزرگ نقاشی که پر از رنگ های روشن و شاد است، روی دیوار نصب کنید.

رنگ-در-دکوراسیون-اتاق-پذیرایی- رنگ در دکوراسیون اتاق پذیرایی شامل همه فاکتورها و عناصر موجود می شود

خلاقیت و هوش در انتخاب رنگ کوسن و اکسسوری های تزئینی اتاق پذیرایی، قاب های روی دیوار، دکوراسیون مدرن  و متفاوتی ایجاد می کند. رنگ سفید می تواند انتخاب خاص و درخشانی باشد.

رنگ تیره در دکوراسیون اتاق پذیرایی زمانی چشم نواز و آرامش بخش است که پنجره های متعدد و نور کافی در فضای مورد نظرتان داشته باشید. بد نیست مبل تیره را با یک میز یا صندلی فانتزی به رنگ سفید ست کنید.

تضاد رنگ در دکوراسیون اتاق پذیرایی نیز گزینه جذابی است. پرده، فرش و دیوار اتاق را با رنگ های تیره و تند انتخاب کنید که در این صورت، مبل، کفپوش و سقف با رنگ های سفید یا کرم و حتی طلایی گزینه های فوق العاده شیکی هستند.

رنگ-در-اتاق-پذیرایی-و-تاثیر-آن- رنگ تیره در دکوراسیون اتاق پذیرایی زمانی چشم نواز و آرامش بخش است

شومینه در اتاق پذیرایی

شومینه در اتاق پذیرایی یک عنصر دکوراسیونی محسوب می شود، چون در فصل هایی غیر از زمستان کارآیی گرمایشی ندارد، بنابراین در انتخاب طرح و متریال آن دقت کنید تا براساس سبک دکوراسیون داخلی خانه باشد.

انواع دکوراسیون سنگی، مدل های دو طرفه، طاقچه دار یا شومینه چوبی یا آجری دیواری در ابعاد مختلف می تواند انتخاب مناسبی باسد تا اتاق پذیرایی خانه کوچک یا بزرگ را دلنشین تر و پرانرژی تر کند.

شومینه دو طرفه یا سه طرفه یا شومینه چهار طرفه شیشه ای از مدل هایی هستند که می توانند در اتاق پذیرایی نقش پارتیشن و جداکننده را داشته باشند و فضایی مدرن و جذاب ایجاد کنند.

شومینه-در-اتاق-پذیرایی- شومینه در اتاق پذیرایی یک عنصر دکوراسیونی محسوب می شود

برای انتخاب شومینه در اتاق پذیرایی بهتر است ابتدا به سبک دکوراسیونی خانه توجه کنید و سپس براساس آن متریال، طرح و نوع سوخت را در نظر بگیرید.

طراحی شومینه در اتاق پذیرایی یکی از نکات مهم است که دکوراتورها با توجه به ابعاد فضای مورد نظر انجام می دهند. هر نوع متریالی که در برابر حرارت و آتش مقاوم و نسوز باشد، برای این کار مورد استفاده قرار می دهند.

نوع چیدمان مبل در اتاق پذیرایی براساس محل نصب شومینه انجام می شود. از سوی دیگر می توان فضایی برای قرار دادن لوازم دکوری و تزئینی در کنار شومینه یا نصب تابلو بالای آن در نظر گرفت و دکوراسیونی خاص به وجود آورد.

شومینه معلق و بدون قاب، از انواع شومینه های مدرن هستند و می توانند برای دکوراسیون با سبک مینیمال گزینه خوبی باشند. قرار دادن مبل تک نفره یا مبل تختخوابشو کنار شومینه در اتاق پذیرایی فضای غیر رسمی و صمیمانه ای ایجاد می کند.

انواع شومینه در اتاق پذیرایی- برای انتخاب شومینه در اتاق پذیرایی بهتر است ابتدا به سبک دکوراسیونی خانه توجه کنید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.