تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

5 نکته درباره ست کردن پرده با مبل

ست کردن پرده با مبل

ست کردن پرده با مبل یکی از موارد مهم در دکوراسیون خانه است و اغلب افراد رنگ و سبک پرده اتاق پذیرایی یا نشیمن را با فرش و مبل هماهنگ می کنند.

برای این کار بهتر است ابتدا انتخاب مبل را انجام دهید و پس از آن براساس فضای اتاق، به فکر طرح، جنس و رنگ پرده و فرش باشید.

به رنگ زمینه توجه داشته باشید و براساس رنگ دیوار اگر خنثی مثلا طوسی، کرم یا سفید است، می توانید مبل و فرش را با رنگ های سبز، آبی، زرشکی یا طیف های تیره دیگر انتخاب کنید.

برای داشتن اتاق رنگی و جذاب، اگر فضای بزرگی در اختیار دارید، بد نیست دیوار و کف تیره را با پرده و مبل رنگ روشن به تعادل و توازن برسانید.

ست-کردن-پرده-با-مبل

ست کردن پرده پذیرایی با مبل

برای ست کردن پرده پذیرایی با مبل روش مناسبی وجود دارد، می توانید پارچه کوسن ها و پرده را یکی انتخاب کنید و در عین حال هماهنگ با تم اصلی مبل باشد.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

ترکیب رنگ ها اصول خاصی دارند که بهتر است آشنایی کامل با آن داشته باشید تا بتوانید برای هماهنگی پرده پذیرایی با مبل یا فرش انتخاب خوب و زیبایی انجام بدهید.

اگر پارچه پرده ساده و بدون طرح است می توانید پارچه مبل را طرح دار انتخاب کنید، توجه داشته باشید مبل طرح دار و شلوغ برای فضاهای کوچک مناسب نیست.

برای داشتن اتاق پذیرایی یکدست سفید، می توانید پرده و مبل را سفید انتخاب کنید و لوازم دکوری و عناصر دیگر را با رنگ های تیره و تند طوری بچینید که برجسته تر و دلنشین تر جلوه کنند.

ست-کردن-پرده-پذیرایی-با-مبل

ست کردن پرده اتاق نشیمن

ست کردن طرح و بافت پرده و پارچه مبل را در اتاق نشیمن با طرح و بافت فرش راهکار خوبی است و هارمونی دلچسبی به فضا و چیدمان خانه می دهد.

رنگ کف دیوار و سقف در انتخاب و هماهنگی پرده اتاق نشیمن با مبل موثر است، همان طور که رنگ روشن باعث بزرگتر شدن فضا می شود مبل و پرده تیره موجب تاکید بیشتر و خاص بودن دکوراسیون خانه می شود.

انتخاب سبک کلاسیک یا مدرن برای پرده مبل و فرش اتاق نشیمن شما را کاملا متفاوت می سازد، بهتر است شاخص های سبک دلخواهتان را در ست کردن پرده و مبل خوب بشناسید.

پرده بلند، ضخیم و چند لایه برای اتاق نشیمن بزرگ و سبک کلاسیک مناسب است، رنگ های تیره قهوه ای شکلاتی را در بافت و طرح فرش در نظر بگیرید تا فضایی با شکوه فراهم کنید.

ست-کردن-پرده-اتاق-نشیمن-با-مبل

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.