تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

7 نمونه طراحی داخلی با پارتیشن

طراحی داخلی با پارتیشن

طراحی داخلی با پارتیشن مختص فضاهای مختلفی است که این روزها با پلان های باز و دکوراسیون داخلی منحصر به فرد، احتیاج به روش های مدرن برای جداسازی دارد.

وقتی شما از عنصر دیوار برای جداسازی بخش های مختلف استفاده می کنید، تغییر محسوسی جز طراحی و نورپردازی روی آن  نمی توانید اجرا کنید، اما با گزینه طراحی داخلی با پارتیشن می توانید نوسازی و تحول چشمگیری در فضای مورد نظر ایجاد کنید.

برای تفکیک خانه، به ویژه در ابعاد بزرگ شما می توانید از طراحی داخلی با پارتیشن به فرم دلخواه خود برسید و هر قسمت از خانه را که مایل هستید، به عملکرد مورد نیاز اختصاص دهید.

طراحی داخلی با پارتیشن روش های مختلفی دارد، شما می توانید نقش یک دیوار جداکننده را به آن بدهید و از انواع غیر شفاف استفاده کنید که فضای کاملا مجزایی را فراهم می کند یا انواع شفاف شیشه ای و مدل های متنوع فانتزی را به کار ببرید که علاوه بر زیبایی، دکوراسیون خاصی ایجاد می کند.

طراحی داخلی با پارتیشن

طراحی پارتیشن

طراحی پارتیشن از هر جنس چوب، ام دی اف، آلومینیوم، شیشه و … که باشد متنوع است و باید برای جداسازی و زیبایی فضای مورد نظر مناسب باشد.

با توجه به نیاز خود و کاربری که از فضای مورد نظر دارید، می توانید پارتیشن را  طوری انتخاب کنید که به سقف یا کف متصل باشد یا به هر دو یا حتی مدل های بدون اتصال  که قابلیت جا به جایی دارند را به کار ببرید.

در طراحی پارتیشن علاوه بر زیبایی ظاهری و تاثیر نمای آن در چیدمان، باید به میزان نور و فضای دنجی که ایجاد می کند دقت کنید و براساس سبک دکوراسیون و طراحی داخلی خانه، انتخاب مناسبی داشته باشید.

چوب و شیشه، دو عنصر زیبا و جذابی هستند که اغلب دکوراتورها و افراد برای پارتیشن از آنها استفاده می کنند که برای دکوراسیون سبک کلاسیک یا مدرن کاربرد دارند.

به طور کلی برای استفاده از  پارتیشن و قرار دادن آن در هر بخش از خانه، ذوق، سلیقه و خلاقیت ضرورت است و باید به نما و سبک کلی خانه توجه داشت.

طراحی-پارتیشن

پارتیشن در دکوراسیون داخلی

پارتیشن در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک که فضای آنها کم است، کمک زیادی می کند تا شما فضای کاربردی داشته باشید.

قرار دادن یک پارتیشن که دارای طرح و رنگی مناسب بوده و هماهنگ با دکوراسیون داخلی خانه انتخاب شده باشد، می تواند فضای دلنشین ایجاد کند و در کاربری فضای مورد نظر، صرفه جویی کرده، بدون صرف هزینه، قسمتی از خانه را به یک کار اختصاص داد.

برای خانه هایی که امکان تغییر معماری و جابه جایی دیوارها وجود ندارد، پارتیشن در دکوراسیون داخلی و خلق دیوارمتحرک یک گزینه کم هزینه و جذابی به حساب می آید.

گاهی استفاده از پارتیشن در دکوراسیون داخلی برای این است که بخشی از فضای خانه مخفی بماند یا نقصی از آن قسمت را پنهان کنید که برای این کار پارتیشن ها در انواع متنوعی از جنس و طرح طراحی شده اند.

پارتیشن در دکوراسیون داخلی فقط جدا کننده نیست بلکه به عنوان یک المان تزیینی و مدرن استفاده می شود و نیازی به جدا کردن و قسمت بندی بخش های خانه نیست.

اگر فضای داخلی اتاق خوابتان بزرگ باشد و بخواهید قسمتی را برای مطالعه یا سرگرمی های دلخواهتان اختصاص بدهید ، یک پاراوان را به کمک بگیرید.

پارتیشن-در-دکوراسیون-داخلی

پارتیشن در طراحی داخلی

پارتیشن در طراحی داخلی به دو صورت پایه دار و بدون پایه  استفاده می شود و ترکیبی از چوب و پارچه، تنوع و زیبایی منحصر به فردی ایجاد می کنند و به راحتی با مبلمان، پرده و سبک خانه همخوانی و هماهنگی ایجاد می شود.

مدل مشبک، نوعی پارتیشن در طراحی داخلی است که کاربرد آن برای فضای مورد نظر و انتشار نور اهمیت دارد، چون  گاهی قرار دادن پاراوان در قسمتی از خانه موجب تاریک شدن فضا می شود.

در برخی مدل های مشبک، شیشه های رنگی یا ساده کار شده است و این نوع پارتیشن در طراحی داخلی خانه های سبک سنتی بسیار مناسب است.

پارتیشن در طراحی داخلی با مدل های دارای قفسه، کاربردی تر از سایر مدل هاست، برای قرار دادن لوازم دکوری و تزیینی یا کتاب و باعث زیباتر شدن چیدمان وسایل خانه می شود.

پارتیشن در طراحی داخلی سبک سنتی و قدیمی و مبلمان رنگ چوب، بهتر است ترکیبی از چوب، کنف و شیشه بوده، هماهنگ با سبک دکوراسیون داخلی خانه  انتخاب شود.

قرار دادن یک پارتیشن در طراحی داخلی مدل چوبی که هم قفسه برای کتاب باشد و هم قسمتی برای قرار دادن گل و گیاه داشته باشد ایده جالبی است.

پارتیشن در خانه هایی که سبک مدرن دارند اغلب از جنس شیشه و در اشکال هندسی خاص طراحی می شوند و زیبایی خیره کننده ای به اتاق نشیمن شما خواهد داد.

پارتیشن-در-طراحی-داخلی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.